اسکان طلاب

 

الف) مهمانسرا:

آیین حیات­بخش اسلام به عنوان آييني جهان­شمول، عامل نجات، هدايت و پيشرفت، تمامی جنبه ­های زندگی انسان را در نظر داشته است، و در حالی که اصل اساسی حقیقت، حکمت و عدالت را برای ترسیم روابط فردی و اجتماعی مورد توجه قرار داده است و به آرامش، سعادت و بهروزی آحاد بشری نیز عنایت ویژه­ای نموده است. یکی از نعمت­هایی که خداوند در قرآن از آن یاد می­کند محل سکونت آدمی است:«وَاللَّهُ جَعَلَ لَكُمْ مِنْ بُيُوتِكُمْ سَكَنًا؛ خداوند خانه­ های شما را مکان آرامش­تان قرار داد.

اسکان طلاب جدیدالورود تا زمان مشخص شدن واحد آموزشی- تربیتی در مهمانسرا خواهد بود. طلاب در مدت سکونت در مهمانسرا، از برنامه­های فرهنگی نظیر اردوها، دیدار با مراجع، زیارت حرم حضرت معصومه (س) و ... برخوردار می­شوند.

ب) مجتمع­های مسکونی:

مسکن دغدغه­ ای مهم است که نقص یا فقدان آن می­تواند به بحرانی اساسی در زندگی بدل شده و مانع فعالیت علمی و پژوهشی طلاب شود. ایجاد محیطی آرام و امن برای طلاب و خانواده­های آنان از سیاست­های اساسی جامعه­المصطفی­العالمیه است. در حقیقت مسکن از مهمترین نیازهای بشری به شمار آمده و انسان تا از نعمت مسکن برخوردار نباشد دیگر امکانات برایش گوارا نخواهد بود، و در این میان تأمین امنیت و آسایش از مهمترین مزایای مسکن به شمار می­آید.

در حال حاضر در مجتمع­های مسکونی شهید بهشتی، شهید صدوقی، علامه شرف­الدین، و شهید صدر در قم و در نمایندگی­های مشهد و اصفهان نیز پذیرای صدها خانوار از ده­ها ملیت است. خدماتی که در این مجتمع­ها به طلاب و خانواده­های ایشان ارائه می­گردد به شرح ذیل می­باشند:

الف) خدمات فرهنگی، تربیتی و ورزشی:

فرهنگی:برگزاری کلاس­های روخوانی و روانخوانی قرآن برای فرزندان (پسر و دختر) و همسران با بهرمندی از حضور اساتید مجرب و با سابقه؛ برگزاری مراسمات در کلیه مناسبت­های مذهبی(وفیات و موالید) و برگزاری مراسمات مذهبی به صورت ویژه در دهه اول و دوم ماه محرم؛

تربیتی:حضور همیاران مجتمع در منازل طلاب محترم جهت سرکشی و دیدار با فرزندان و همسران طلاب محترم با رویکرد پیش­گیری مشکلات  و رفع مشکلات موجود.

ورزشی:ارائه خدمات ورزشی به طلاب و خانواده­های آنان در سالن­های ورزشی که در مجتمع­ها در نظر گرفته شده­اند.

ب)خدمات رفاهی:

این نوع خدمات شامل نگهداری، تعمیرات و بهسازی تأسیسات ساختمانی و نظافت محوطه  مجتمع را شامل می­شود و همه آنها به صورت رایگان به ساکنین محترم ارائه می­گردد.

ج) خدمات عمومی:

با حضور پزشک عمومی، کارشناس مامائی و کارشناس بهداشت به صورت رایگان به ساکنین محترم خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه می­گردد.

 


اسکان

منازل مسکونی