خدمات اداری و کنسولی

 

خدمات اداری:

امور اداري پل ارتباطيبين طلاب و مدارس تابعه و پیوسته با ساير مراكز اعم از دولتي و غير دولتي داخل و خارج از كشور مي‌باشد. همچنين تعاملاتي نيز با ساير قسمت­هاي جامعه دارد كه اين امر از طريق مكاتبات في­مابين صورت مي‌گيرد. تنوع كاري در اين قسمت با توجه به وجود مراكز و سازمان­ها و ارگان­هاي مختلفي كه طلاب محترم جهت انجام امور روزمره و كاري خود به آن مراكز مراجعه مي‌نمايند فراوان است. شرط صدور هر گونه نامه و مكاتبه‌ای، جاری بودن پرونده طلاب مي‌باشد و جاري بودن نيز منوط به داشتن گواهي آموزشي و كارت سلامت و اقامت يا كارت هويت معتبر و همچنين عدم داشتن مشكل انضباطي مي‌باشد. اهم خدمات اداری عبارت­انداز:

1.       صدور گواهي‌نامه، معرفي نامه‌ها به مراكز مربوطه؛

2.      پاسخ به استعلام‌هاي داخلي و ساير مراكز؛

3.      تشكيل پرونده ‌اداري براي طلاب جديدالورود و ثبت اطلاعات آنان در رايانه‌؛

4.      امور بايگاني پرونده‌ها و نامه‌هاي رسيده طلاب؛

5.      ارائه گزارش آمار و اطلاعات.

خدمات کنسولی:

دریافت کلیه خدمات گذرنامه­ای از جمله ورود، اقامت و خروج قانونی طلاب غیرایرانی به ایران، تمدید روادید و ارسال و دریافت روادید، دغدغه فکری بسیاری از طلاب و خانواده­هاست. بخش خدمات کنسولی با مشاوره، هماهنگی و ارتباط با نهادهای انتظامی و قانونی و وزارت امور خارجه و نیز سفارتخانه­های متبوع، هدایت و راهنمایی مراجعین، سعی در تسهیل امور کنسولی و حفظ کرامت انسانی و راه­گشایی از مشکلات طلاب محترم دارد. این خدمات با توجه به حساسیت­های قانونی و امنیتی و نیز دغدغه­های تحصیلی طلاب رسمی(تحت پوشش و تحت اشراف) و افراد تحت تکفل(همسر و فرزندان) در مرتبه اول و مرتبه­های بعد صدور پروانه اقامت، تجدید پروانه اقامت طلاب رسمی و افراد تحت تکفل، صدور و تمدید روادید، انواع روادیدهای خروج، خروج و مراجعت، خروج و مراجعت مکرر، پیگیری و دریافت دفترچه اقامت، دفترچه گذر (سند مسافرت موقت) نمونه­ای از امور جاری است که در این بخش انجام می­شود.

همچنین در این بخش خدمات دیگری از قبیل: معرفی برای صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی، به نام کردن خودرو و تعویض پلاک و نیز امور ثبت احوال نظیر معرفی برای گواهی ولادت و گواهی فوت ارائه می­شود.

 

سوالات بخش خدمات 1

متن پاسخ... متن پاسخ