خدمات رفاهی

خدمات رفاهی:

به منظور تأمین معاش طلاب و خانواده­های محترم و در جهت آرامش نسبی و ایجاد بستر مناسب برای امکان ارتقاء سطح آموزشی خدمات رفاهی به طلاب ارائه می­گردد. سابقه فعالیت  واحد رفاهی (تحت عناوین  سازمانی مختلف) هم ‌زمان با تشکیل مرکز جهانی علوم اسلامی سابق بوده است و در حال حاضر نیز همراه با افزایش و تنوع مصادیق خدمات قابل ارائه به طلاب و خانواده­های محترم مشغول فعالیت می­باشد. مخاطبین این واحد عمدتاً طلاب غیرایرانی دارای پرونده جاری می­باشند که به لحاظ وضعیت آموزشی/ تأهل/جنسیت/امتیازات/ و... مشمول بخش معینی از خدمات می­گردند. خدمات رفاهی در سه عنوان کلی به طلاب و فضلای محترم عرضه می­شود: 

الف) تسهیلات:

تسهیلات در قالب مواردی از قبیل:کمک هزینه مسکن؛ یارانه؛ مساعده ماهانه؛ بن غیرنقدی؛ کمک هزینه  صدور، تمدید و تعویض گذرنامه؛ مساعده موردی بلاعوض؛ تغذیه طلاب؛ مساعدت تحصیلی(لوازم التحریر)؛ کمک هزینه مهدکودک؛ هدیه ولادت فرزند؛ کمک هزینه ایاب و ذهاب و... پرداخت می­گردد.

 لازم به ذکر است عناوین مذکور حسب اقتضائات اجرائی آن و با رعایت آئین­نامه­ها ودستورالعمل­های اجرائی و ابلاغی آنها در معاونت­های مختلف مرکز امور طلاب و خانواده­ها پی­گیری و اقدام می­گردد.

ب) مسافرت:

در راستای تأمین کمک هزینه سفر طلاب، فضلا و خانواده­های محترم  جامعة­المصطفی­العالمیةو طبق آئین­نامه ابلاغی کمک هزینه سفر، جهت پاسخگویی به نیازهای عاطفی طلاب و خانواده­های آنان خدمات و تسهیلات  سفر پرداخت می­گردد. خدمات مسافرت شامل سه بخش می­باشد:

1.       هزینه سفر ورود طلاب جدیدالورود و خانواده­های آنان؛

2.      کمک هزینه سفر تردد طلاب و خانواده؛

3.      هزینه سفر خروج دانش­آموختگان.

ج)کمیسیون خدمات ویژه:

این کمیسیون به منظور رسیدگی به مشکلات خاص و غیر مترقبه طلاب و با همکاری و محوریت مرکز خدمات حوزه­های علمیه و براساس آئین­نامه مصوب، فعالیت نموده و به طلاب و فضلای محترم ارائه خدمت می­کند. برخی از عناوین خدمات ارائه شده عبارتند از:تأمین ودیعه مسکن؛ تامین برخی از لوازم ضروری منزل؛ پرداخت کمک هزینه خرید لوازم منزل؛ جبران بخشی از خسارت­های ناشی از سرقت، سیل، آتش­سوزی، زلزله و...؛ مساعدت در پرداخت دیه غیر عمد؛ پرداخت بخشی از هزینه­های جانبی درمان(هزینه­هایی که از طریق بیمه قابل پرداخت نمی باشد)؛ مساعدت­های بلاعوض(حسب تشخیص کمیسیون) و...